Author:monika

Корисноста и широката примена на лененото семе

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Лененото семе не само што е многу хранливо, туку и може да се додаде на секоја храна или смути Грижата за здравјето првенствено започнува со исхраната. Придобивките од лененото семе се веќе многу познати, и тоа сè почесто може да...

0
0

Мусли за појадок

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Здрава навика за среќен живот! Мусли е без сомнеж извонреден избор за старт на денот. Секој човек свесен за своето здравје додава житарици во исхраната. Мешавина од житарици во комбинација со кокос, зрнесто овошје, суво овошје, семки, претставува здрава комбинација...

0
0

Неколку работи што треба да ги знаете за чиа семето

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Сигурно веќе знаете дека чиа се смета за „супер храна“ но дали сте знаеле дека содржи повеќе Омега-3 масни киселини од рибиното масло? Последниве години доминира потрагата како и зголеменото консумирање на таканаречената „супер храна“. Меѓу продуктите означени како „супер...

0
0

Мусли или гранола – што е подобар избор?

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Муслите во моментов се најголемиот светски тренд при избор на здрава ужина Mуслите се мешавина од овесни снегулки со различни суви овошни плодови и семиња, додека корнфлексот е производ добиен од пченка, па така разликата меѓу нив е очигледна. Но...

0
0

Здрави навики во зимскиот период – сити а сепак без вишок килограми!

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Нема потреба да се откажеш од храната што ја сакаш, само барај промена на твоите секојдневни навики и начин како тие да ги направиш поздрави! Cо доаѓањето на зимата, ни доаѓа и мисла како оваа година успешно да се избегнат...

0
0

Дали корнфлексот е здрав појадок?

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Корнфлексот е најпопуларниот појадок а појадокот е најважниот оброк во текот на денот Pедовното појадување претставува здрава навика која треба да биде дел од сечиј утрински ритуал. Видот на појадокот најмногу зависи од енергетските дневни потреби. Доколку ви претстои обилен...

0
0