Овесни трици

Овесни трици

Состав
0
%
Овесни трици
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1503 kЈ / 358 kcal

Масти

8.7 g

Заситени масти

1 g

Јаглени хидрати

44.1 g

Шеќери

1 g

Влакна

16.5 g

Протеини

17.6 g

Сол

0.01 g

Овесни трици

100% природен производ, без додаток на шеќер, извор на протеини, природно богат со минерали и диететски влакна.

Упатство за подготовка

Се подготвува со млеко, јогурт (обичен или овошен), чај, а може да се комбинира и со други житни снегулки и како додаток во мусли.
Погоден е за додаток во палачинки, леб, мафини и други пецива.

Дознај повеќе