Овесен оброк какао и банана

Овесен оброк какао и банана

Состав

          Какао лушпи

          Банана чипс

          Овесни снегулки фини

          Овесни трици

Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1654 kЈ / 394 kcal

Масти

11.2 g

Заситени масти

5.5 g

Јаглени хидрати

55 g

Шеќери

5.9 g

Влакна

10.7 g

Протеини

12.9 g

Сол

15.5 mg

Упатство за подготовка

Се прелева со 100 мл. млеко, јогурт или чај, се остава 2 минути да омекне и се консумира.

Дознај повеќе