Овесен оброк какао и кокос

Овесен оброк какао и кокос

Состав

          Какао лушпи

          Обезмастено кокосово брашно

          Овесни снегулки фини

          Овесни трици

Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1616 kЈ / 385 kcal

Масти

11.4 g

Заситени масти

4.9 g

Јаглени хидрати

52 g

Шеќери

6.2 g

Влакна

11.1 g

Протеини

13 g

Сол

23.2 mg

Упатство за подготовка

Се прелева со 100 мл. млеко, јогурт или чај, се остава 2 минути да омекне и се консумира.

Дознај повеќе