Пченкарни снегулки криспи

Пченкарни снегулки криспи

Состав

          Пченкарен гриз

          Сируп од ерусалимски артичок

          Сол

Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1482 kЈ / 349 kcal

Масти

0.6 g

Заситени масти

0.1 g

Јаглени хидрати

77 g

Шеќери

4.5 g

Диететски влакна

3.7 g

Протеини

7.4 g

Сол

0.01 g

Пченкарни снегулки криспи

Крцкави и вкусни пченкарни снегулки кои содржат мало количество на заситени масти, не содржат вештачки бои, ароми и конзерванси.

Произведени од пченка и засладени со ерусалимски артичок, без додаток на кристален шеќер, претставуваат идеален оброк за секој дел од денот.

Упатство за подготовка

Саканата количина на снегулки прелијте ја со млеко, јогурт, чај или сок по желба. Оставете ги 15 минути да омекнат и конзумирајте. Може да се комбинира со овошје, или други снегулки.

Дознај повеќе