Микс од 4 семиња

Микс од 4 семиња

Состав
0
%
Ленено семе
0
%
Интегрален сусам
0
%
Лупен сончоглед
0
%
Семки од тиква
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

2280 kЈ / 552 kcal

Масти

44.7 g

Заситени масти

5.4 g

Јаглени хидрати

9.6 g

Шеќери

1.3 g

Влакна

16.2 g

Протеини

19.6 g

Сол

37 mg

Микс од 4 семиња

           Цели или мелени како додаток во овесни или други житни каши, мусли, корнфлекс, за во салати, при подготовка на разни печива, леб, крекери: мелени и додадени во разни smoothie.

Дознај повеќе