Микс од овошје и јатки

Микс од овошје и јатки

Состав
0
%
Овошје (суво грозје, сушена брусница, сушен ананас)
0
%
Јаткасти плодови (лешник и бадем)
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1853 kJ / 442 kcal

Масти

16.9 g

Заситени масти

1.3 g

Јаглени хидрати

62.7 g

Шеќери

47 g

Влакна

6.4 g

Протеини 

6.5 g

Сол

102 mg

Упатство за подготовка

Производот е подготвен за употреба.

Дознај повеќе