Мусли со 90% житни снегулки

Мусли со 90% житни снегулки

Состав
0
%
Интегрални житни снегулки (овесни, јачменови, 'ржани и пченични)
0
%
Пченкарни снегулки
0
%
Овошје (црно суво грозје, сува кајсија)
0
%
Семиња (сончоглед, тиква, лен)
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1470 kj / 349 kcal

Масти

4.46 g

Заситени масти

0.8 g

Јаглени хидрати

60.31 g

Шеќери

4.2 g

Влакна

10.82 g

Протеини

11.38 g

Сол

0.063 g

Мусли натурал протеин

            Произведени по оригинален рецепт, овие мусли се одличен извор на протеини, минерали и диететски влакна.

            Претставуваат природен извор на магнезиум, железо, цинк, бакар, витамин Б1 и природно поседуваат висока содржина на фосфор и манган.

            Поради природниот минерален состав, оваа вкусна мешавина од интегрални житни снегулки збогатена со сушено овошје, претставува одличен избор за почеток на денот. 

Упатство за подготовка

Врз саканата количина мусли прелијте млеко, јогурт, чај, или сок по избор, оставете да омекне 15 минути и конзумирајте.

Дознај повеќе