Мусли со чоко чипс и јатки

Мусли со чоко чипс и јатки

Состав
0
%
Интегрални житни снегулки (овесни, јачменови, пченични)
0
%
Пченкарни снегулки
0
%
Капки од компаунд чоколадо
0
%
Овошје (јаткасто овошје - бадем, лешник)
0
%
Бело суво грозје
0
%
Црно суво грозје
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1644 kj / 391 kcal

Масти

10.37 g

Заситени масти

2.95 g

Јаглени хидрати

58.31 g

Шеќери

9.8 g

Влакна

9.92 g

Протеини

11.17 g

Сол

0.08 g

Мусли со чоко чипс и јатки

Произведени по оригинален рецепт, содржат големо количество на диететски влакна. Претставуваат природен извор на магнезиум, железо, цинк, бакар, витамин Б1, витамин Б6 и природно поседуваат висока содржина на фосфор и манган. Поради природниот минерално – витамински состав, оваа вкусна мешавина од интегрални житни снегулки збогатена со парчиња лешник, бадем и чоколадни капки, претставува одличен избор за почеток на денот. 

Упатство за подготовка

Врз саканата количина мусли прелијте млеко, јогурт, чај, или сок по избор, оставете да омекне 15 минути и конзумирајте.

Дознај повеќе