Овесен оброк суво грозје и цимет

Овесен оброк суво грозје и цимет

Состав

          Суво грозје

          Цимет

          Овесни снегулки фини

          Овесни трици

          Кафеав шеќер

Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1540 kJ / 365 kcal

Масти

6.2 g

Заситени масти

1.1 g

Јаглени хидрати

59.8 g

Шеќери

12.8 g

Влакна

10.2 g

Протеини 

12.5 g

Сол

12.7 mg

Упатство за подготовка

Се прелева со 100 мл. млеко, јогурт или чај, се остава 2 минути да омекне и се консумира.

Дознај повеќе