Сушен и засладен ананас

Сушен и засладен ананас

Состав

          Ананас

          Шеќер

Нутритивна вредност

за 100 г:

Енергетска вредност

1435 kJ / 335 kcal

Масти

0 g

Јаглени хидрати

83 g

Шеќери

75 g

Влакна

3 g

Протеини 

0 g

Сол

0.5 g

Упатство за подготовка

Производот е подготвен за употреба.

Дознај повеќе