Мусли со тропско овошје

Мусли со тропско овошје

Состав
0
%
Житни снегулки (овесни, јачменови и пченични)
0
%
Овошје (дехидриран ананас, дехидрирана папаја, дехидрирано манго, банана чипс, сува кајсија, бело суво грозје, црно суво грозје)
0
%
Семиња (тиква, лен, сончоглед)
0
%
Пченкарни снегулки
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1559 kЈ / 370 kcal

Масти

7.07 g

Заситени масти

1.9 g

Јаглени хидрати

62.78 g

Шеќери

23.5 g

Влакна

8.17 g

Протеини

9.7 g

Сол

0.2 g

Упатство за подготовка

Врз саканата количина мусли прелијте млеко, јогурт, чај, или сок по избор, оставете да омекне 15 минути и конзумирајте.

Дознај повеќе