Uncategorized @mk

Неколку совети за одржување нормално ниво на шеќер во крвта

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Храна која го одржува нивото на шеќер во крвта Шеќерот е потребен за за функционирањето на човечкиот организам, тој е извор на енергија на клетките. Шеќерот е постојано присутен во крвта, а неговото ниво варира во зависност од тоа дали...

0
0

Како да се храните ако имате активен живот

[vc_row row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" text_align="left" background_animation="none" css_animation=""][vc_column][vc_column_text] Многу истражувања покажуваат дека консумацијата на храна богата со јаглехидрати пред вежбањето може да ги подобри перформансите за време на вежбањето. Јадењето и вежбањето одат рака под рака. Кога и што јадете е многу важно кога вежбате редовно, без разлика...

0
0