Пченкарни снегулки класик

Пченкарни снегулки класик

Состав

          Пченка царевка

          Шеќер

          Јачменов слад (содржи глутен)

          Сол

Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

1500 kЈ / 354 kcal

Масти

0.6 g

Заситени масти

0.1 g

Јаглени хидрати

78 g

Шеќери

5.6 g

Диететски влакна

3.7 g

Протеини

7.2 g

Сол

0.01 g

Пченкарни снегулки класик

Крцкави и вкусни пченкарни снегулки кои содржат мало количество на заситени масти, не содржат вештачки бои, ароми и конзерванси. Произведени од пченка, претставуваат идеален оброк за секој дел од денот.

Упатство за подготовка

Саканата количина на снегулки прелијте ја со млеко, јогурт, чај или сок по желба. Оставете ги 15 минути да омекнат и конзумирајте. Може да се комбинира со овошје, или други снегулки.

Дознај повеќе