Ленено семе

Ленено семе

Состав
0
%
Природно семе од лен
Нутритивна вредност

за 100 g:

Енергетска вредност

2033 kJ / 493 kcal

Масти

39.9 g

Заситени масти

3.7 g

Јаглени хидрати

1.6 g

Шеќери

1.5 g

Диететски влакна

27.3 g

Протеини

18.3 g

Натриум

30 mg

Калциум

255 mg

Железо

5.7 mg

Магнезиум

392 mg

Фосфор

642 mg

Калиум

813 mg

Цинк

4.3 mg

Витамин Б6

1 mg

Упатство за подготовка

Производот е подготвен за употреба.

Дознај повеќе